Bilgisayar nasıl hızlandırılır?

ifa-2013de-tanitilan-butun-urunler40

 

Bilgisayarınız çok mu yavaş. Öyleyse ona bir takım uygulamalarla müdahale ederek hızlandırabilirsiniz. Yöntemler çok basit. Yapmanız gerekenler bu galeride anlattıklarımızı harfiyen uygulamanız. Eğer kurallara uyarsanız verimli sonuç alarak bilgisayarınız hızlandığını farkedeceksiniz.

Kullanılmayan sürücüleri kapatın

Zaman içinde bilgisayarınız kullanmadığı cihazlara ait sürücüleri de toplar. Sürücüler yüklendikten sonra, bunları kullanan harici disk veya ses kartı gibi cihazları kullanmayı bıraksanız bile bellekte yer kaplamaya devam ederler. Bu ipucu uzmanlara yönelik olduğundan dikkatli olun.

Aygıt Yöneticisi’ni açarak başlayın. Windows XP, Vista ve 7’de Bilgisayarım’a sağ tıklayıp Özellikler’i seçin ve Aygıt Yöneticisi’ni açın. Windows 8’de düğmelerden Ara’ya tıklayın, Ayarlar’ı seçin ve Aygıt Yöneticisini arayın. Aygıt Yöneticisi’nde hayli uzun bir liste göreceksiniz. Kullanılmadığına emin olduğunuz cihazları bulun. Örneğin sistemimizde iki tane Wi-Fi kontrolcüsü var ve sadece biri gerekli. Gereksiz cihazlara sağ tıklayın ve devre dışı bırakın

1 Yorumbu Yazıda

  1. Sen azcık parana kıy 16 lık ram al bakim bunlara gerek kalıcakmı 😀

    Cevapla

Yorum Yaz