Sony Xperia Z1 Mini ne zaman çıkacak?

Sony Xperia Z1 Mini çıkış tarihi belli oldu. Sony yapmış olduğu tanıtım neticesinde ne zaman çıkacağına dair bilgi ve teknik özelliklerini tanıttı.

Sony Xperia Z1 teknik detaylarıyla Android hayranlarını cezbediyor ancak ekran boyutu sebebiyle herkese yönelik değil. Bilhassa ufak elleri kalan vatandaşlar amaçlı 5inç bir telefon kullanmak bir hayli kolay olmayan olabiliyor; HTC One, Samsung Galaxy S4 ve Xperia Zbir’de de bu açıkça meydana çıkmıştı. Sony bir önce dev Xperia Z1 Ultra’yı geliştirdi, şuanda de ufak ekran isteyenler amaçlı telefonunu ‘mini’ versiyonunu bildirdi .

Xperia Z1 Mini

Xperia Z1 Mini ( veya Z1 f) aynı büyük kardeşleri buna benzer kuvvetli , bir farkı 720p çözünürlük sunan 4,3inç monitörü . Qualcomm’un en kuvvetli işlemcisi 4 çekirdekli Snapdragon 800 ile personel Xperia Z1 Mini, ek olarak 2GB RAM, 16GB dahili hafıza , 2300mAh pil ile donatılmış. Kamerası ise 20.1MP!

Sıra ağzımızdaki baklayı sunmaya geldi; Xperia Z1 Mini’nin sadece Japonya’da (aralıkta) piyasaya çıkması planlandı. Türkiye’ye gelip gelmeyeceği meselesinde hiçbir veri yok. Haydi siz yabaları kapın, biz de meşaleleri yakıyoruz…

Yorum Yaz