Veneno Roadster özellikleri ve fiyatı

Son zamanların çok konuşulan otomobili Lamborghini Veneno Roadster özellikleri ve fiyatı ile ilgili olarak sizin için bir haber hazırladık. İşte ayrıntılar şöyle…

Onunla birinci Cenevre Otomotiv Fuarı’nda tanıştık ve vazgeçilmez karizmasından ayrı duramadık . Yalnızca üç tane üretilen ve üç . dokuz milyon dolar değerinde fiyatına karşın lansmanının anında ardından yok satan; rüzgar denli çabuk , zehir denli ölümcül Lamborghini Veneno bu defa üstü açık Roadster modeliyle karşımıza çıkıyor .

Coupe modeliyle tıpkı şekil ve konfigürasyonla üretilen Veneno Roadster, 750 beygir gücünde 6.5 litrelik bir V12 motora sahip. Aerodinamik handikapı nedeniyle sıfırdan 100 km/s hıza -Coupe sürümünden 0. bir saniye daha geç olarak- 2. dokuz saniyede çıkıyor.

Bir Lamborghini Veneno kullanırken rüzgarı saçlarınızda hissetmenin bedeliyse az yüksek. Dokuz tane üretilecek Veneno Roadster, Coupe sürümünden 600 bin dolar daha maliyetli bir fiyatı etiketine sahip. Ona sahip olmak için 4 buçuk milyon dolar ( tahmini 8 milyon 890 bin TL) ödeme yapmayı göze almalısınız.

Yorum Yaz